SOFTWARE & APPLICATIONS

  HERMES FENG SHUI s.r.o.

  Koceľova 1105/1

  94901 Nitra

  IČO: 44831391

  DIČ: 2022856671  

  ---------------------------------------
  Division: HERMES Soft
  
KONTAKTY :

  e-mail : info@moja-apka.sk

   
  
 
 

AKO VÁM MÔŽE POMÔ

AKO POUŽÍVAŤ A NA ČO SLÚŽI APLIKÁCIA:

V čom vám môže táto aplikácia pomôcť? Na zrealizovanie jednotlivých činností človek využíva, vo veľkej miere, vlastnú životnú energiu čchi. Lunárny kalendár nám dáva možnosť, na zrealizovanie našich zámerov a cieľov, využívať všadeprítomnú silu prírody, a tým vlastne šetriť našu životnú energiu.

Slnko je zdroj energie, mesiac potom reguluje, ako má byť táto energia v živej a neživej hmote využitá a použitá.

 

Príklad : v dobrom agrotechnickom termíne zasadíme planty rajčín. Ale na to, aby sme skutočne mohli zožať dobrú úrodu, nestačia iba správne agrotechnické termíny, na to potrebujeme ešte veľké množstvo vlastnej mentálnej (životnej) energie, vysielanej k zasadeným rastlinám prostredníctvom našich myšlienok. To naša životná energia je tým hlavným hnacím motorom, ktorý nám skutočne dobrú úrodu zabezpečí. Ale ak planty rajčín zasadíme nielen v dobrom agrotechnickom termíne, ale aj v dobrom termíne podľa odporúčaní Lunárneho kalendára, energiu na rast a správny vývoj rastlín nám zabezpečí, z väčšej časti, práve sila prírody. A my môžeme vlastnú životnú energiu venovať iným, pre nás možno podstatnejším oblastiam a činnostiam – svojej rodine, svojim deťom, sebe, alebo svojim priateľom.

 

Na zamyslenie : nedávno sme vo verejno-právnej televízii počuli, od profesionálneho astronóma, že Mesiac nemá žiadny mimoriadny vplyv na život na Zemi, pretože táto energia je veľmi slabá. Pôsobí vraj IBA na príliv a odliv vody. Takto sa vyjadril k otázke moderátora, ako nás Mesiac reálne ovplyvňuje. Bolo to pri príležitosti veľkého splnu Mesiaca – Mesiac bol za posledných 70 rokov najbližšie k Zemi.

Dámy a páni, takýto veľký fyzikálny vplyv na vodu, z ktorej nielen povstal celý život, ale z ktorej sa napríklad prevažne skladá naše telo (cca 90 %) predsa nemôže byť zanedbateľný. Takže aký veľký je vplyv Mesiaca – hýbe predsa tonami vody pri prílive a odlive a všetkou vodou, ktorú obsahujú rastlinné a živočíšne telá živých organizmov na Zemi. Na čo vplýva? Na ich fyziológiu, na ich psychiku, na krv, na žľazy s vnútornou sekréciou, … To, že tieto vplyvy nevieme, alebo nechceme merať, že nie sú zjavné na prvý pohľad a že si vedci neuvedomujú mnohé súvislosti, ešte neznamená, že veci neexistujú.

Ak by planéta Zem stratila Mesiac, určitú dobu by všetky známe prebiehajúce pochody (fyzikálne aj biologické) išli vlastnou zotrvačnosťou. Po určitej dobe by však nastal kolaps celého systému, pretože tekuté železné jadro planéty Mitgard (Zem) by stratilo svoju silu, začal by globálny úhyn hmyzu (včiel), následne vtáctva a postupne aj všetkých vyšších foriem života. A nakoniec by postupne zmizla celá atmosféra planéty, tak ako to môžeme vidieť napríklad na Marse, ktorá bola kedysi dávno tiež krásnou a obývanou planétou.

 

 Zdravie

Rýchla doba, stres, nevhodné termíny na športovanie spôsobujú zhoršenie zdravotného stavu. Nevhodné termíny liečby spôsobujú iba udržiavanie aktuálneho stavu, nie liečenie, toto všetko potom spôsobuje zvýšenú záťaž na organizmus, následné poškodzovanie jednotlivých orgánov a následné celkové zníženie energetiky celého organizmu a jeho jednotlivých orgánov. Nevhodné termíny plánovaných operácií môžu spôsobiť mnohé operačné aj pooperačné komplikácie, zápaly, predlžovanie hojenia rán, vznik jaziev, …

 

 Výživa  

Chaotické informácie o vhodnosti a nevhodnosti rôznych potravín, chaotické informácie o správnych systémoch stravovania, stres pri jedle, … spôsobujú mnohé zdravotné problémy a neschopnosť zabudovania výživných látok, minerálov a vitamínov do organizmu. Takáto výživa potom neumožňuje autoliečenie jednotlivých orgánov a systémov. Toto všetko potom spôsobuje zvýšenú záťaž na organizmus, následné poškodzovanie jednotlivých orgánov a následné celkové zníženie energetiky celého organizmu a jeho jednotlivých orgánov.

 

      Kozmetika  

Každý človek (jedno či je to žena alebo muž), ktorý si vyskúšal Lunárny kalendár, vie, ako mu informácie v kalendári dokážu pomôcť – nepoškodzuje sa organizmus (pokožka, vlasy, nechty) rôznymi zákrokmi v nevhodných termínoch. Naopak, nafázovanie jednotlivých úkonov na vhodné termíny náš organizmus -pokožku, vlasy a nechty - posilňuje, zabraňuje tvorbe deformácií, zarastaniu nechtov, torbe rôznych novotvarov a tiež zabraňuje vzniku lupín, lysín, zápalov, plesní, …

 

 Domácnosť  

Chaotické a stresové práce pri jednotlivých činnostiach a úkonoch v domácnosti spôsobujú poškodenie magnetického poľa v celej domácnosti a vytvárajú nervozitu, agresivitu, spôsobujú nepodmienené hádky a môžu spôsobovať aj rôzne psychosomatické ochorenia obyvateľov. Sú činnosti, ktorých realizácia v nevhodných termínoch je úplne zbytočná a preto si nafázovaním na vhodné termíny ušetríme veľa zbytočnej práce, teda osobného času a tak potrebnej životnej energie. Nehovoriac o finančnom plytvaní - napríklad pri zaváraní v nesprávnych termínoch sa môžu zaváraniny, konzervy a paštéty rýchlo pokaziť. Tiež upratovanie a pranie v nesprávnych termínoch spôsobuje to, že míňame podstatne viac čistiacich prostriedkov ako je potrebné a teda likvidujeme nielen svoju peňaženku, ale aj naše životné prostredie.

 

 Záhrada  

Väčšina záhradkárov vie o čom to je – ak je rastlina zasadená v správnom termíne, bude mať veľmi dobrú a silnú konštitúciu, bude dobre rásť, odolávať prípadným výkyvom počasia a škodcom a bude maximálne využívať poskytnuté živiny a vlahu. Výsledkom bude samozrejme dobrá úroda. Čiže zasadením rastliny v jej individuálnych a správnych termínoch vlastne tejto rastline vytvoríme „šťastný osud“. Následne potom, ak budeme takúto rastlinu konzumovať, prenesie sa táto pozitívna energia aj na nás. Platí predsa že sme to, čo jeme. Ale záhrada nie je iba o sadení v správnych termínoch. Výsledkom našej práce a snaženia má byť predsa zdravá zelenina a ovocie, ktorú pestujeme pre seba a svoju rodinu. Preto sú veľmi dôležité aj správne a vhodné termíny na zber, uskladnenie a konzervovanie konkrétnych druhov ovocia, zeleniny, ale aj obilia a liečivých bylín.

 

 Stavba a rekonštrukcia  

Prečo je niekedy pivnica neustále vlhká a plesnivá, prečo niekedy sadrokartón hneď popraská, prečo sú niekedy dlaždice krivé a neustále praskajú, …Aj pri jednotlivých stavebných úkonoch je dobré sledovať vhodné termíny pre tú-ktorú činnosť. Všetko, čo vzniká rýchlo, bez rozmyslu a zbrkle, vyžaruje potom rovnakú energiu aj do svojho okolia. Samozrejme, použitá chémia, nevyzreté steny, nevhodné tvary objektov, nevhodné dispozičné riešenie a teda zlé prúdenie energie čchi (na vstupe domu alebo v jeho vnútri) tieto negatíva ešte posilňujú. A tým vlastne vytvárajú v krásnom novučičkom a vysnívanom dome mnohé hádky, choroby, problémy a z toho vyplývajúce nie veľmi šťastné konce.

„Bez rozmyslu naprojektovaný a rýchlo postavený dom = rozvod príde skoro v ňom,

potom hypotéka a striedavá starostlivosť zmení osud, už bývalým manželom“

Pozor, to isté platí i pre podnikanie.

 

Teraz už viete, prečo je toľko rozvodov? Skúste si potom kúpiť takýto byt alebo dom, tam totiž tieto negatívne tendencie posilňuje ešte aj zákon predchodcov –teda to, čo sa dialo predchádzajkúcim majiteľom (viac v našej elektronickej knihe Učebnica feng shui diel I. – nájdete na martinus.sk alebo martinus.cz).

 
 

Vydavateľ : ® HERMES soft

NAZAD    

   

® HERMES Feng Shui s.r.o.

Tradícia stránky od roku 1998

info@moja-apka.sk

© Hermes All rights reserved